MEME DİKLEŞTİRME

ANASAYFA » ESTETİK AMELİYATLAR » MEME » MEME DİKLEŞTİRME

MEME DİKLEŞTİRME

İnsanoğlunun yaşlanmasında önemli faktörlerden biri çevre faktörüdür. Plastik Cerrahiyi ilgilendiren kısmı ise güneş ve yerçekimidir.

Yerçekiminin vücudumuzun dış kısmını saran deri üzerindeki etkileri zamanla dramatik bir şekilde ortaya çıkar. Bu etkilerden bir tanesi de göğüslerde meydana gelen sarkmalardır.

Göğüslerdeki sarkmayı etkileyen en önemli faktor ise göğüsün büyüklüğü ve cildin elastikiyetidir. Hamilelik döneminde irileşen ve büyüyen göğüsler hamilelik sonrası alınan kilolar ve cilt elastikiyetinin zayıflığı ile birleşince göğüslerde hızlı bir şekilde sarkma kaçınılmazdır.

Sarkmış göğüsleri eski formuna kavuşturmak amacı ile plastik cerrahi tarafından sık yapılan ameliyat meme toparlama ameliyatıdır. Meme toparlama ameliyatı plastik cerrahide “Mastopexy” olarak adlandırılır. Mastopexy’de amaç aşağıya doğru yer değiştirmiş meme ucunun tekrar eski pozisyona transferi ve meme alt kutbundaki sarkık bölgenin yukarıya toparlanmasını içeren bir prosedürdür.

Mastopexy’de prosedürler meme ucu çevresinde ve/veya memenin altkubuna uzanan kesi izlerinden oluşur ve bu izler zamanla kişinin yara iyileşme potansiyeline göre soluklaşır.

Meme toparlama cerrahisi meme küçültme ameliyatına benzer teknikler ile yapılabildiği gibi, teknik açıdan en önemli fark; meme dokusundan çıkarmak yerine daha çok meme cildinin çıkarıldığı bir cerrahi olmasıdır.

Meme toparlama ameliyatları daha çok göğüs büyüklüğünden ziyade sarkmadan şikayetçi olan bayanlar için önerilen bir cerrahidir. Çok az sarkmanın olduğu hastalara meme protezi ile büyütme uygulanarak sarkmalar düzeltilebilir fakat sarkması fazla olan bayanlarda meme ucunun yukarı transfer edilmesi gerektiği için toparlama cerrahisi için daha uzun kesilerin yapılması gerekmektedir.

Bu tür ameliyatlarda küçültme ameliyatları gibi “Lollipop şekilli kesi izi” veya kısa bir “Ters T şekilli kesi izi”ne bağlı skarlar kalmaktadır. Çok az toparlama gereken hastalarda meme protezi veya meme çevresinde sınırlı izlerle toparlama yapılabilir. Meme protezi ile beraber meme toparlama cerrahisi de yapılabilir. Ameliyat yapılacak prosedüre bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılır ve hastalar bir gün sonra taburcu edilir. Eriyen dikiş materyali kullanılmışsa dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Hasta 1 hafta içinde iş hayatına dönebilir.

Meme Dikleştirme Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Meme estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci, planlanması ve sonuçları farklılık gösterebilir.

Operasyon İsmi

Meme Estetiği (Mammoplasti)

İstirahat Süresi

10 Gün

Kullanılan Teknik

Circumareolar veya Vertical Mastopeksi

Hastanede Yatış Süresi

1 – 2 Gece

Operasyon Süresi

1,5 – 3 Saat

İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi

7 Gün

Anestezi

Genel Anestezi

Tam İyileşme Süresi

3 – 5 Ay

Hassasiyet Süreci

3 – 4 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Doğal Yaşlanma Süreci

Baskılı Sütyen Kullanma Süresi

1 Ay

Operasyon Fiyatı

İletişime Geçin

Harita üzerinden detaylı görüntüleyin.

Harita Üzerinde Görüntüle

Çalışma saatleri içerisinde bize ulaşın.

Hemen Ara

Mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mail Gönder

Harita

Hemen Görüntüle

+90 (535) 304 22 99

Hemen Ara

[email protected]

Mail Gönder