YÜZ GERME

ANASAYFA » ESTETİK AMELİYATLAR » YÜZ » YÜZ GERME

YÜZ GERME

Yüz bölgesinde yaşlanmanın etkileri incelen cildin esnekliğini kaybetmesi ve yerçekimine karşı direncini kaybederek aşağıya doğru yer değiştirmesi ile ortaya çıkar. Burun kenarından başlayıp yanak ile ağız arasında uzanan bir oluğun belirginleşmesi yanakların aşağıya doğru yer değiştirmesialt göz kapağı mesafesinin artması boyun cildinde sarkmalar genetiksel farklılıklar ile farklı boyutlarda meydana gelsede genel olarak zaman içersinde benzer etkiler tüm insanlar için benzer yapıdadır.

Yüz germe ameliyatındaki amaç bu yer değiştirmiş dokuları eski pozisyonlarına getirme felsefesine dayanmaktadır. Eskiden sadece yüz cildinin gerilmesine dayanan yüz germe teknikleri uzun vadeli sonuçlar sağlamamaktaydı. Yüzün kasları üstünü kaplayan SMAS denilen tabakanın anatomik olarak tanımlanmasından sonra bu tabakanın asılmasına dayanan tekniklerin gelişmesi ile daha uzun kalıcı ve efektif sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır.

Yüz germe ameliyatlarında kesiler şakak bölgesi gerisinde saçlı alandan başlayıp kulak önünden aşağıya ve kulak memesi altından kulak arkasına doğru dönen kesilerden yapılmaktadır. Bu kesi hattından girilerek boyuna ve yanaklara doğru yüz derisi kaldırıldıktan sonra SMAS denilen tabakaya askı ugulanarak böylece boyun ve yanak bölgesi eski pozisyonuna getirlmeye çalışılır. SMAS tabakası asıldıktan sonra cildin fazlası basin arkasına doğru ilerletilerek cildin fazlası çıkarılır.

Yüz germe ameliyatlarıile beraber kaş kaldırma göz kapağı estetiği gibi diger yüz ameliyatları eş zamanlı yapılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatları sonrası görülebilen komplikasyonlar kanama, cilt kaybı, asimetri ve nadir olabilen yüz sinirlerinde yaralanma şeklindedir.

Harita üzerinden detaylı görüntüleyin.

Harita Üzerinde Görüntüle

Çalışma saatleri içerisinde bize ulaşın.

Hemen Ara

Mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mail Gönder

Harita

Hemen Görüntüle

+90 (535) 304 22 99

Hemen Ara

[email protected]

Mail Gönder