GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

ANASAYFA » ESTETİK AMELİYATLAR » YÜZ » GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı estetiği gözkapağı cildinde meydana gelen sarkmalar ve halk arasında göz torbaları denilen göz küresini saran yağ dokusunun ileri doğru fıtıklaşması ile karakterize olan durumlarda yapılır. Özellikle alt göz kapağında görülen alt göz kapağı torbaları genellikle erken yaştaki hastalarda genetik yatkınlıkla ortaya çıkan durumlarda görülmekle beraber ileri yaşlarda kapaklarda sarkma ile beraberde görülebilir.

Gözkapağı estetiği ameliyatlarında sarkmaları gidermeye yönelik fazla olan cilt ve kas dokusu çıkarılırken, torbalaşmaya neden olan yağ yastıklarının dışarı alınması ve septumun gerginliğinin tekrar sağlanması şeklindedir.

Alt gözkapaklarındaki cilt fazlalığı kirpiklerin hemen altından yapılan bir keside girilerek yapılırken üst gözkapağındaki kesi ise üst göz kapağı katlantı çizgisi üzerine getirilerek yapılır. Alt göz kapağında torbalaşma dışında cilt fazlalığı yoksa alt göz kapağı içerisinden girilerek de operasyon yapılabilir.

Göz kapağı estetiği genel olarak lokal anestezi altında yapılmakla birlikte yüzde kombine yapılacak cerrahilerde genel anestezi altında yapılabilir. Sadece alt gözkapağı veya dört göz kapağı şeklinde operasyon yapılabilir. Ortalama 1,5 – 2 saatlik bir operasyondur. Operasyondan 5 gün sonra dikişler alınır ve 1 hafta içerisinde şişliklerin çoğu geçer. Az miktarda morluk olabilir onlar da makyaj malzemeleri ile kapatılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Göz kapağı estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci, planlanması ve sonuçları farklılık gösterebilir.

Operasyon İsmi

Göz Kapağı Estetiği

İstirahat Süresi

2 Gün

Operasyon Süresi

45 Dk. – 1 Saat

İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi

2 Gün

Anestezi

Lokal Anestezi

Tam İyileşme Süresi

1 – 3 Ay

Hassasiyet Süreci

1 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sürekli

Bandaj Süresi

5 Gün

Operasyon Fiyatı

İletişime Geçin

Harita üzerinden detaylı görüntüleyin.

Harita Üzerinde Görüntüle

Çalışma saatleri içerisinde bize ulaşın.

Hemen Ara

Mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mail Gönder

Harita

Hemen Görüntüle

+90 (535) 304 22 99

Hemen Ara

[email protected]

Mail Gönder